آخرین اخبار
خانه / بایسته های آموزش زبان و نکات کاربردی / روش درست یادگیری زبان چیست؟
روش درست یادگیری زبان چیست؟
آموزش تصویری زبان

روش درست یادگیری زبان چیست؟

آیا می خواهید سطح انگلیسی یا کلا زبان، مخصوصا صحبت کردن خود را ارتقاء بدهید؟
اینکه چگونه انگلیسی را آسان تر و راحت تر صحبت کنید؟
How to speak English faster and more easily?
شما باید زبان را به طور اتوماتیک و بدون فکر کردن صحبت کنید همانطور که زبان مادری (فارسی) را بدون اینکه فکر کنید صحبت می-کنید.
رعایت چند نکته در این زمینه لازم است:
نکته 1
یکی از اساتید برجسته زبان یعنی AJ Hoge می گوید: برای تحقق این مهم اولین کاری که باید انجام دهید این است که لغات را به صورت تک و جداگانه یاد نگیرید. خود انگلیسی زبان ها هم انگلیسی را در قالب عبارات یاد می گیرند نه اینکه دیکشنری را باز کنید و کلی لغت یاد بگیرید و حفظ کنید.
یادگیری چهار برابر سریع تر:
محققی بنام Dr. James Asher ثابت کرده که یادگیری زبان بوسیله عبارات (phrase) سرعت یادگیری را 4 الی 5 برابر افزایش می¬دهد.

نکته 2
فقط و فقط زمانی سطح مکالمه و صحبت کردن شما ارتقاء می یابد که مطالعه گرامر را متوقف کنید.
Stop studying grammar
آیا نوزادی که در ایران به دنیا می آید فارسی صحبت کردن را با گرامر می آموزد یا به طور اتوماتیک؟!
گرامر به شما یاد می دهد که در مورد انگلیسی فکر کنید نه اینکه آن را به صورت اتوماتیک  بیاموزید.

البته با کمی عقب نشینی باید گفت فقط نیم نگاهی به گرامر داشته باشید اما در دوره های آموزشی حتی کتابهایی که توسط خود آن کشورها نوشته شده، به دستور زبان حد اقل به اندازه سایر قسمتها توجه شده است. یعنی رتبه برابر داده اند در صورتی که باید در حاشیسه قرار بگیرد و تکیه اصلی بر شنیدن و گفتن باشد.

نکته 3
شما فقط باید به انگلیسی گوش دهید نه اینکه آن را در کتابها بیاموزید.
Listening, listening, listening
یعنی زبان را بوسیله گوش یادبگیرید نه بوسیله چشم.
Learn with your ears not your eyes.

البته منظور از چشم، خواندن در کتابهای آموزشی است. اما دیدن فیلم بسیار مفید است همانگونه که یک نوزاد با دیدن اتفاقات عبارات مورد نظر را یاد می گیرد.
باید روزی 1 الی 3 ساعت زبان گوش دهید و این کلیدی است برای ورود به مرحله صحبت کردن مانند نوزاد تازه متولد شده.
نگاه کنید به هر آنچه که یک بومی زبان می بیند و زبان را یاد می گیرد؛ مانند سریال های خارجی یا مستندهای علمی زیرا در برنامه های علمی گوینده جملات را بسیار شمرده و با تلفظی عالی بیان می کند.
نکته 4
شما فقط باید به انگلیسی یا زبان واقعی توجه کنید. یعنی فیلم ها، سریال ها، مجلات و کتابهای صوتی را گوش دهید نه اینکه فقط کتابهای مکالمه در آموزشگاه ها را بخوانید و خوشحال که مثلا من 20 ترم زبان خوندم و به به و چه چه که الان دیگه آخر مکالمه هستم و اصلا شدم خود استاد زبان!
Learn Real Language, Not Textbook Language.

نکته 5
شما باید به متون زبان را یاد بگیرید و سپس به سوالاتی که از همان متن پرسیده می شود جواب دهید نه اینکه فقط گوش دهید و تکرار کنید مانند روش بسیار بسیار غلطی که در بعضی جاها مرسوم است. البته نیازی نیست که حتما به سوالات به طور کامل جواب دهید بلکه در حد کوتاه هم کفایت می کند تا اینکه به تدریج صحبت کردن را بیاموزید مانند کودکی که ابتدا اصوات را برزبان می آورد و بعد کلمه و سپس جمله های کامل را.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اکنون آفلاینم

سوال خود را بفرمایید، به زودی پاسخ خواهیم داد. لطفا قبل از فرستادن ، اطلاعات اولیه را در بخشهای مربوطه مطالعه فرمایید. تشکر

به شما کمک خواهیم کرد.

Enter را بزنید