آخرین اخبار
خانه / بایسته های آموزش زبان و نکات کاربردی / دیکشنری های عمومی و تخصصی
دیکشنری های عمومی و تخصصی

دیکشنری های عمومی و تخصصی

دیکشنری های عمومی

ديكشنري پارست ،  دیکشنری فارسی، دیکشنری آريانپور، ديكشنري كمبريج،  ديكشنري آنلاين، ، دیکشنری وبستر، دیکشنری بارتلي، دیکشنری نارسيس، دیکشنری وان لوك، دیکشنری آريا ، دیکشنری فارسی آن لاین، Aussies دیکشنری ،

یک دیکشنری چند زبانه که امکان ترجمه کلمات  به زبانهای انگلیسی فرانسه، آلمانی، اسپانیا را فراهم می­کند. 
The American Heritage Dictionary of the English Language, 4th ed

ورژن تحت وب دیکشنری میراث آمریکا می­ باشد که شامل 200 هزار مدخل به همراه تلفظ ومعانی کلمات می­باشد.

A Basic Dictionary of ASL Terms

فرهنگ لغت  اصطلحات علائم زبان آمریکا که به صورت online  از طریق این سایت قابل دسترس است.

Cambridge Dictionary of American English

کاملترین و به روزترین فرهنگ لغت انگلیسی – آمریکایی که امکان جستجوی تمام متن در این دیکشنری از طریق این سایت فراهم می­شود. علاقه مندان زبان انگلیسی از این سایت برای جستجوی تمام متن دیکشنری بین المللی کمبریج استفاده نمایند.
Cambridge International Dictionary of English

علاقه مندان زبان انگلیسی از این سایت می­توانند برای جستجوی تمام متن دیکشنری بین المللی ضرب المثل های کمبریج استفاده نمایند. این دیکشنری بیش   4500 ضرب المثل را که بتازگی در آمریکا، استرالیا و انگلیس استفاده می­شود را در برمی­گیرد

Cambridge International Dictionary of Idioms

یک دیکشنری خوب در مورد زبان عامیانه انگلستان می­باشد و لغات جدید  هر ماه بدان افزوده می­شود این سایت  شامل موتور جستجو و لیستی از لینک­های وبی و کتابشناسی منابع چاپی است.

A Dictionary of English Slang and Colloquialisms of the UK

این دیکشنری معانی مختلف یک کلمه در مدخل­های جداگانه می­اورد بطوریکه یافتن معنی درست کلمه را برای کاربر اسان می­نماید و در ضمن برای هریک نمونه هایی را ذکر می­نماید. 

Cambridge International Dictionary of Phrasal Verbs

این سایت برخی منابع مرجع را که به صورت رایگان در اینترنت موجود است را معرفی می­کند.

The Free Dictionary

 

دیکشنری های تخصصی

A Dictionary of Units of Measurement
این دیکشنری شامل همه واحدهای سیستم بین الملللی)(SIPM و همچنینن واحدهای سیستم متریک و همچنین واحدهای اندازه گیری مرسوم در انگلستان می­­باشد. در این دیکشنری علائم اختصاری این واحدها نیز مشخص شده است. 

Computer Glossarary, Computer Terms

دایره المعارف تکنولوژی اطلاعات و علوم رایانه : در این دایره المعارف امکان جستجو (search) و مرور(browse ) الفبایی اصطلاحات تکنولوژی وهمچنین مرور از طریق فهرست موضوعی ارائه شده وجود دارد.   

Free On-line Dictionary of Computing

 FOLDOCیکدیکشنری کامپیوتری است و شامل اختصارات ، زبانهای برنامه نویسی، ابزارها،معماری، سیستم های عامل، شبکه سازی، نظریه ها، استانداردها،ریاضیات،الکترونیک، موسسات و شرکت ها،پروژه ها، محصولات ،تاریخ و در واقعهر آنجه که شما از یک دیکشنری کامپیوتری انتظار دارید در این جا پیداخواهید کرد.

 Glossary of Microscopes and Microscopy

این  فرهنگ حاوی اطلاعات مقدماتی در تکنیک ها و ابزار استفاده شده  در میکروسکوپ می باشد که ساختار سلسله مراتبی داشته و توضیحاتی در مورد هریک ارائه می­دهد.

 Life Science Dictionary

این دیکشنری شامل 8300 اصلاح در رابطه با بیوشیمی، گیاه شناسی، بیو تکنولوژی، گیاه شناسی و زیست شناسی سلولی و ژنتیک و موضوعات مرتبط با آن است که به صورت Online  قابل دسترس می­باشد.

Technology Terms and Acronyms

واژه نامه جامع تکونولوژی بارکلی :این واژ ه نامه لیستی الفبایی از A-Z  و شامل اصطلاحات و اختصارات حوزه فناوری است .

Tech Terms Computer Dictionary

دیکشنریرایگان اصطلاحات تکنولوژی و کامپیوتر: این دیکشنری علاوه برتعریف اصطلاحاتکامپیوتری و تکنولوژی ،توضیح کاملی را هم در اختیار کاربر قرار می دهد. ویژگی دیگر این دیکشنری ارایه رتبه (Tech Factor rating ) به هر اصطلاح (از 1تا 10) بر اساس پیچیدگی لغت است . به این صورت که لغاتآسان تر با سطح به خاطر سپاری بیشتر،رتبه پایین تری را دارند و لغات پیچیدهو غیرمعمول رتبه بالاتر ی را می گیرندو از اینطریق کاربر به سطح دشواری لغات پی می برد.

دیکشنری مذهبي

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اکنون آفلاینم

سوال خود را بفرمایید، به زودی پاسخ خواهیم داد. لطفا قبل از فرستادن ، اطلاعات اولیه را در بخشهای مربوطه مطالعه فرمایید. تشکر

به شما کمک خواهیم کرد.

Enter را بزنید