آخرین اخبار
خانه / بایسته های آموزش زبان و نکات کاربردی / ضرورت و جایگاه آموزش زبان، از نگاه مقام معظم رهبری
ضرورت و جایگاه آموزش زبان، از نگاه مقام معظم رهبری

ضرورت و جایگاه آموزش زبان، از نگاه مقام معظم رهبری

بزرگانی که در راس شورای عالی حوزه علمیه هستند، باید به صحنه دنیا و داخل کشور نگاه کنند، ببینند چه چیزهایی وجود دارد و چگونه می توان این نیازها را تامین و افرادی که تامین این نیازها می کنند، تربیت کرد … (بیانات معظم له در درس خارج فقه،  14/6/74

امروز حتی ملتهای غیر مسلمان، به احکام اسلامی نیاز دارند، چه برسد به ملتهای مسلمان…. (دیدار با جمعی از روحانیون و ائمه جماعات در آستانه ماه مبارک رمضان، 22/12/69

نگاه درست به سیاست جهان و جریانات سیاسی دنیا، لازم است. روحانی امروز، باید بداند در کجا واقع شده و کجا قرار گرفته، تا بتواند درست دفاع کند …(رهنمودهای معظم له در شروع درس خارج فقه، 20/6/73)

فقه شیعه ناشناخته است. در معلومات غیر مسلمین از فقه اسلام، غالبا جایی ندارد. در کتب استدلالی فقه که از سوی غیر شیعه تدوین می شود، آراء آن غالبا مورد سکوت و غفلت است … (پیام به نخستین کنگره علمی تخصصی دایرة المعارف فقه اسلامی، 14/11/72)

امروز ملتها به احکام اسلامی نیاز دارند … (دیدار با جمعی از روحانیون و ائمه جماعات در آستانه ماه مبارک رمضان، 22/12/69)

امروز دنیا و جوانان مسلمان، به شما نیازمندند و دنیای سرخورده از مادیت، چشم انتظار شما است … (سخنرانی در دیدار با روحانیون و طلاب ایرانی و خارجی، در صحن مدرسه مبارکه فیضیه قم، 16/9/74)

امروز دنیا به پیام اهل بیت علیهم السلام، نیازمند است. (دیدار با میهمانان شرکت کننده در چهارمین مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام 28/5/86)

امروز حوزه علمیه حقیقتی است که با همه دنیا (مستقیم و غیر مستقیم) مرتبط است، نبابر این سخن از حوزه علمیه، بی شک با مسائل جاری اسلام هم مرتبط است … (سخنرانی در جمع طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، 1/12/70

جوانان طیب و طاهر و تحصیل کرده و با استعداد و ممتازی از اروپا که در دانشگاه های خودشان مسلمان شده اند پیش ما می آیند و درباره مسائل اسلامی راهنمایی می خواهند، چه کسی باید اینها را راهنمایی کند؟ (رهنمودهای معظم له در درس خارج، 14/6/74

شما باید دنیایی را سیراب کنید، حوزه نمی تواند کنار بماند. (سخنرانی معظم له در جمع طلاب و فضلای حوزه علمیه قم 1/12/70)

آیا می دانید امروز در درچجه اول ، چند عنوان متاب برای دنیای اسلام لازم است؟ گمان نمی کنم کسی از شما بداند. من شاید از بعضی از شما یک ذره بیشتر بدانم، اما به طور دقیق نمی دانم. حوزه هم نمی داند. اگر من ندانم عیب نیست، ولی اگر حوزه نداند، عیب است. .. (دیدار با مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم،  8/89

در حال حاضر، امواج فقه و فلسفه و کلام و حقوق، دنیا را فرا گرفته است. ما وقتی به خودمان بر گردیم (می بینیم که ) خیلی فاصله داریم … (دیدار با جمعی از نخبگان حوزه علمیه قم، 12/9/74)

برای دفاع از اسلام که این همه تاثیر و موج در دنیا انداخت و سلطه ها را سراسیمه کرده و برای تبیین صحیح این اسلام، امروز باید روحانیت یک قدم بزرگ بردارد.  (دیدار باجمعی از روحانیون و ائمه جماعات، در آستانه ماه مبارک رمضان، 22/12/86)

این ملتهایی که می بینید پشتشان زیر بار قدرتهای بزرگ خم شده و زجر می کشند، بخاطر دوری از اسلام است. بیداری اسلامی ملتها را نجات خواهد داد. (دیدار با روحانیون و مبلغان در آستانه ماه محرم، 20/4/70)

طلبه زبان خارجی لازم دارد، و امروز در دنایی که این همه به هم وصل است، اگر کسی بخواهد به طور کامل مفید باشد، باید زبان خارجی بداند، … اگر در وقت صرفه جویی کنیم، طلبه می تواند به تعلیم زبان خارجی هم بپردازد. (دیدار با جمعی از نخبگان حوزه علمیه قم، 3/9/74

این اسلام است که امروز شما به هر نقطه از نقاط عالم که سفر کنید، انسانها و جوانان زیادی را می یابید که به شوق آن ، به همان شبحی که از دور می بینند و می شنونند، امید و دل بسته اند.  (سخنرانی معظم له ، در آغاز هفتمین گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور، 25/6/70)

چه کسی باید به آنجا (اروپا) برود … و در میان آنها (جوانان اروپایی) سکونت کند و تعلیم دین و اخلاق بدهد …؟ (بیانانت معظم له در درس خارج فقه 4/6/74)

چه کسی باید برای آنها (جوانان تحصیل کرده اروپایی) کتاب بفرستد؟ … چه کسی باید برای آنها مسائل را تبیین کند ؟ …. پاسخ همه این پرسشها به حوزه علمیه مرتبط است … (بیانات معظم له در آغاز درس خارج فقه 14/6/74)

بسیاری از کتابهای علمی ما را، کتابهای فلسفی ما را می شود ترجمه کرد، اول به فارسی … بعد که به فارسی ترجمه شد، همت کنید اینها را به انگلیسی زبانهای اروپا ترجمه کنید … (در جمع نخبگان و فضلای علوم عقلی اسلامی حوزه علمیه قم، 29/10/82)

حوزه علمیه فقط فقه، اصول و کلام نیست … غیر از اینها، زبان خارجی هم هست . (دیدار با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، 22/2/79)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اکنون آفلاینم

سوال خود را بفرمایید، به زودی پاسخ خواهیم داد. لطفا قبل از فرستادن ، اطلاعات اولیه را در بخشهای مربوطه مطالعه فرمایید. تشکر

به شما کمک خواهیم کرد.

Enter را بزنید