آخرین اخبار
خانه / بایسته های آموزش زبان و نکات کاربردی / ضرورت و جایگاه آموزش زبان از نگاه امام خمینی (ره)
ضرورت و جایگاه آموزش زبان از نگاه امام خمینی (ره)

ضرورت و جایگاه آموزش زبان از نگاه امام خمینی (ره)

امروز رفتن به همه جای دنیا، یک امر آسان و عادی است که مبلغین ان شاء الله باید تربیت بشوند. (صحیفه نور، ج18،ص103. سخنرانی در جمع اعضای ستاد انقلاب فرهنگی، 5 شهریور 1362)

امروز مثل دیروز نیست که ما صدامان از ایران بیرون نمی رفت. امروز می توانیم در ایران باشیم و به زبان دیگری همه جای دنیا را تبلیغ کنیم (صحیفه نور، ج18، سخنرانی در جمع اعضای ستاد انقلاب فرهنگی، 5 شهریور 1362)

فیضیه و دانشگاه ما باید یک دانشگاه و یک فیضیه باشد برای همه دنیا، تبلیغ برای همه دنیا، برای همه کشورهای عالم. (صحیفه نور، ج18، ص 103، سخنرانی در جمع اعضای ستاد انقلاب فرهنگی، 5 شهریور 1362)

ما باید اعزام مبلغ در خارج بکنیم به آن قدری که میسور است برای ما و امیداورم که موفق بشوید (همان، ص 105)

ما موظفیم که اسلام را در همه جای دنیا معرفی کنیم. اسلام مظلوم است الآن در دنیا، غریب است در دنیا ….. (همان، ص 109)

اعزام به خارج که در ذهن ها نبود و هیچ کس هم فکر نمی کرد که امکان دارد کسی را به خارج فرستاد. و لی بحمد لله امروز در حوزه ها این مسائل حل شده است. (همان، ص 72، سخنرانی در جمع اعضای شورای عالی تبلیغات اسلامی، شهریور 1362)

تبلیغات، آن قدری که برای خارج لازم است، برای داخل کمتر از [آن] لازم است. شما می بینید که امروز همه تبلیغات دنیا بر ضد اسلام است. (ج18، ص 88)

ما با زبان اینجا که نمی توانیم برای مردم آمریکا و سایر کشورها مسائل اسلام را بگوییم. امروز اسلام در اکثر کشورها مطرح است. امیدوارم که شما بتوانید اسلام را برای مردم جهان عرضه کنید (ج 18، ص72، سخنرانی در جمع اعضای شورای عالی تبلیغات اسلامی 2 شهریور 1362)

ما باید هر چه بیشتر، مساله تبلیغات مان را (خصوصا در خارج) باید دولت ها و باید ملت هر چه بیشتر تبلیغات را به آن دامن بزنند، در مقابل آن تبلیغاتی که الآن در دنیا هست. (همان، ص 373، سخنرانی در جمع اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی 13 اسفند 1362)

ما که می گوییم انقلابمان را می خواهیم صادر کنیم به همه کشورهای اسلامی، بلکه به همه کشورهایی که مستکبرین بر ضد مستضعفین هستند …. (صحیفه نور، ج 13 ، ص 95، سخنرانی در جمع اعضای کنگره آزادی قدس، 18 مرداد 1359)

آن چیزی که وارد شده است در قرآن، باید تبلیغ کرد به همه جا، و تبلیغ لازمه اش این است که زبان بدانند …(صحیفه نور، ج18، ص 105، سخنرانی در جمع اعضای ستاد انقلاب فرهنگی، 5 شهریور 1362)

شما نمی توانید بروید در انگلستان برای انگلیسی ها با زبان فارسی تبلیغ کنید، یا در آمریکا این طور، یا در شوروی. شما باید با زبان اهلی آنها تبلیغ کنید …. (ج 18، ص 105. سخنرانی در جمع اعضای ستاد انقلاب فرهنگی 5 شهریور، 1362)

پیشتر احتیاج به زبان، زبان های خارجی نبود، امروز احتیاج است به این. یعنی جزء برنامه تبلیغات مدارس، باید زبان باشد. …

(ج 18، ص 103)، سخنرانی در جمع اعضای ستاد انقلاب فرهنگی 5 شهریور 1362)

ما می خواهیم که همه ممالک اسلامی، این ویژگی های انقلاب اسلامی را داشته باشد و این معنایی که در ایران تحقق پیدا کرده است، در همه ممالک اسلامی باشد … (ج 13 ص 93، سخنرانی در جمع نمایندگان کشورهای اسلامی، 21 مرداد 1359)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اکنون آفلاینم

سوال خود را بفرمایید، به زودی پاسخ خواهیم داد. لطفا قبل از فرستادن ، اطلاعات اولیه را در بخشهای مربوطه مطالعه فرمایید. تشکر

به شما کمک خواهیم کرد.

Enter را بزنید